Сторінка світла

Різдво — це уособлення світла, а єдиний спосіб його отримати — це дарувати.Цю сторінку ми створили, аби ви могли поділитись світлом своїх спогадів та вражень з іншими.

Illustration

Дякуємо, ви — диво!

Ваше повідомлення з'явиться на сторінці після модерації

Can't send form.

Please try again later.

Illustration


Тетяна

Дякую сердечно 💜🧡 Зачарована цим проєктом про традиції святкування Різдва в Україні. На душі так тепло - дивовижно)))


Нітченко Ольга

Щиро дякую за дивовижну подорож! Ви нагадали щось забуте, мабуть генетично вбите. Це все наше рідне, це і є МИ. Україна 💛💙


Анастасія

Щиро дякую за проект! Бажаю йому повторюватися щороку, обростаючи новими шарами) Нам усім це дуже потрібно — віднайтись і передати поколінням.


Анастасія

Дуже дякую авторам й засновникам проєкту! Приємне занурення у народні традиції, атмосферу свят! Бажаю успіхів в подальшій роботі!


Ганна

Дякую вам, що вказуєте дорогу додому.


Ганна

Завдяки цій чудовій ініціативі, я знову відчула себе вдома✨ Дякую за безцінну колекцію та цю неймовірну експозицію ! Щастя, здоров‘я та перемоги!


Оксана

Надзвичайно змістовний проект, в дусі сучасних музеїв Європи. Дякую


Тетяна

Кілька годин провела на онлайн виставці до Різдва. Дякую за поринання у традиції свята з різних боків - музичного, кулінарного та естетичного.


Катя

Згадалося дитинство і саме те відчуття дива на Різдво. Дуже дякую за такий теплий і цікавий проект, за відродження української культури та самобутності. Щасливого Різдва!


Наталія

Моє дитинство припало на 70-і роки минулого століття. У моїй родині це свято відзначали постійно. Кутя, колядки "Добрий вечір тобі, пане господарю", "Нова радість стала" відомі мені з дитинства. Дякую за це моїм батькам, а авторам проєкту - за гарну ідею та чудову її реалізацію. Націю, яка тримає тісний зв'язок з попередніми поколіннями не здолати.


Олена

Неймовірна історична подорож! Чудова ідея проєкту та фахова реалізація! Дякую за можливість відчути та доторкнутися до глибинного життя українського народу


Тетяна

Чудовий проєкт! Дякую за збереження української культури!


Вікторія

Дякую за проєкт, що несе світло Різдва у кожну українську родину.


Ангеліна

Цей проєкт докорінно змінив моє ставлення до Різдва. він є не лише пізнавальним та якісним, а й таким, що пробуджує цікавість до автентичності української культури, викликає захват та відгукується чимось надзвичайно теплим, світлим та рідним. вельми вдячна за цю захоплюючу етнографічну подорож!


Юлія

Дуже цікавий, інтерактивний, якісний проект. Дякую організаторам і розробникам. Дякую за те, що можна було почути багтто пісень. Обов'язково поділлюся зі своїми друзями. Ви молодці!


Інна

Щиро дякую працівникам музею за чудовий проєкт! Сучасно, креативно, лаконічно ....


Вероніка

Майстерний, теплий і всеохопний проект музею Гончара про самобутнє українське Різдво, про його витоки, традиції, звучання, смак та атрибути. Дякую усій вашій команді за цю роботу!


Даша, 8 років

Дякую за таку цікаву інформацію. Мені дуже сподобалося. Я раніше не знала про такі традиції!


Домініка

Дуже цікавий проект, багато інформації так ретельно зібрано і лаконічно передано. Дякую , було б цікаво у такому ж форматі і про Великдень довідатись історичні особливості.


Ірина

Дякую вам за проект! Зараз дуже важливо розуміти та відроджувати традиції українського народу. Передивлюсь ще раз все з донечкою. І виникло бажання відвідати ваш музей. Ви неймовірні і робите гарну справу 💕


Юлія

Дякую Вам за теплі спогади! Коляд коляд колядниця, добра з медом паляниця!!!


Юлія

Дякую! Заново відкриваю для себе Різдво!


Анастасія

Дякую за чудовий інфо-продукт! Дуже цікаво поринати в деталі своїх традицій та обрядів. Тепер будемо ще більше плекати українське і передавати через покоління!


Тетяна Чала

Сьогодні, в Святвечір, я відчула справжню магію народ Різдва. Це було неймовірно, Різдвяне диво. Дякую вам за вашу натхненну працю!


Тетяна

Щиро дякую за такий чудовий, пізнавальний і яскравий проєкт. Знати, розуміти і шанувати свою історію зараз, як ніколи, стає актуальним. Миру, волі та віри усім організаторам. Дякую.


Катерина

Безмежно вдячна про відродження української культури в нашій свідомості, бережи Вас Господь 🇺🇦🇺🇦❤️❤️🙏🏻🙏🏻✨✨


Катя

Дуже гарний проєкт, дякую! Завжди з теплом згадую як у дитинстві і в шкільні роки колядували на свята, перевдягались, співали😍


Еліна

Дякую творцям цього проєкту, що допомагаєте не забувати, а навпаки пам'ятати і відроджувати традиції наших пра. Добрий вечір✨


МаріЯ

Неймовірно чудовий проєкт! Щиро дякую! Христос Рождається!


Oleksandra Bondarenko

Я з невеликого села на Харківщині. Попри всі заборони та покарання в моїй родині та вцілому майже у всьому селі збереглися традиції святкування Різдва та інших зимових святок. Я з дитинства кожен рік колядувала , завжди готували кутю та узвар, пекли "панянки" тільки називали їх баринями. В нашому селі колядують до нині, кожного року мої батьки зустрічають колядників та роздають солодощі чи гроші. Я неймовірно сумую за домом та традиційним святкуванням. Зараз, слухаючи колядки, мені здається, що я маленька, знову вдома і слухаю спів моїх бабусь. Дякую за це ❤️


Юлія

Щиро дякую за можливість дізнатися щось нове про улюблене Свято! Натхнення вам дарувати нам такі знання!


Olena

В дитинстві на Різдво завжди була у бабусі та дідуся на Чернігівщині. Дідусь був набожним і знав всі обряди. З малечку мене привчали пекти пиріжки в печі. З капустою та маком. І зараз , вже доросла, я завтра збираюся пекти пиріжки. А ще зранку дідусь замикав вхідні двері і дивився у вікно хто з колядників йде. Якщо першими йшли дівчата, то він не відчиняв. Завжди чекав, щоб хлопці першими в хаті заколядували. Сьогодні записані тут колядки ми слухали з маленькою донькою. Дякую, що зберігаєте українські традиції!


Світлана

Ви чудові, дякую за все, що ви робите! хай нове сонце принесе Перемогу!


Ярослава

Неймовірно цікавий, корисний та інформативний проєкт. Дякую усій команді Музею Гончара! Особливо світлини українців та записи колядок й щедрівок - в саме серденько❤


Ольга

Щиро дякую вам за таку цікаву змістовну онлайн екскурсію! Сьогодні це дуже важливо, підтримувати і відроджувати наші традиції. Ваша робота надихає!)


Mira

It was amazing!!! So inspiring!!! Thank you for doing such incredible job!!! For keeping and collecting information about our culture and traditions!!! Super modern, interesting and so beautiful!! Дякуємо!!!🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻


VIKTORio

Дуже гарний проект, дякую! Є що почитати, подивитись і послухати. Ще раз переконався що в нас, українців, просто багатюща і неймовірна історія та культура. Особливо сподобались старі фотографії. Таке треба показувати, розповідати, щоб знали всі (особливо тим, для кого це поки що невідоме і ще далеке). Світлого і мирного всім Різдва та щасливого нового року!!


Марія

Дуже дякую за цю неймовірну екскурсію.У цей час особливо зігрівають душу такі світлини, які доводять, що Україна була, є і буде незважаючи ні на які негаразди та біди.В нас неймовірна культура, багата історія, сильний та волелюбний народ. Слава Україні!


Tetiana

Merry Christmas! I wish the new year will bring the victory and peace to Ukraine! Thank you, Ivan Honchar Museum`s team. It`s time to remember our true history


Анна

Дуже дякую за цей проєкт. Хоча моє дитинство прийшлось на радянські часи на Чернігівщині, пам'ятаю ці чарівні слова "вертеп", "різдвяна зірка". Хоча на той час ніколи їх не бачила. Але голос моєї бабусі, яка співала різдвяні пісні і колядки звучав так загадково. Слухаючи тут ці пісні, згадалось і смаки різдвяних страв з печі, і те, як мама заздалегідь збирала мілкі гроші і цукерки для дітей колядників, і розсипану пшеницю.... Як прекрасно, що попри все, тоненька ниточка традицій збереглась і зараз більше і більше відновлюється. Щасливого Різдва. Слава Україні!


Анонім

Щиро дякую за такий теплий, змістовний та наповнений різдвяним світлом проєкт! Цьогоріч, як ніколи, потребувала переосмислення й віднайдення закладених сенсів, а не просто формального святкування.


Олена

Дуже дякую за неймовірну онлайн виставку, яку можна подивитись з будь-якого куточка світу! Дуже дякую за нагадування зв'язку з предками через традиції! З прийдешнім Різдвом Христовим!


Roman

Чарівна виставка! Дуже атмосферно було читати про дух українського Різдва під звуки коляди. Дякую Вам! Гарних Свят! ❤️


Юля

Пам'ятаю, що зовсім рано просто вчила колядки як вірші і ходила до всіх в гості, але згодом вже у старшій школі почали гуртуватися з однокласниками, вдягали традиційний одяг, вигадували цілі сценарії, розширювали географію своїх гостей і самі дуже насолоджувалися цим процесом! За різдвяні свята виходило побачити усіх-усіх разом. На ранок Різдва всі в гарному настрої і за столом, який просто тріщить від усього, що наготувала бабуся. У хаті все пахне випічкою і м'ясом. Чутно як шелестять обгортки від цукерок, здалеку долинає звук, як хтось оббиває сніг із взуття, бо скільки намело! Дуже хочеться, щоб такий радісний час був у кожної людини в будь-якій точці України! Щоб традиції передавалися й далі, а найбільшим нещастям була страва, яка ще не встигла допектися, а вже гості прийшли. Дякую всім, хто докладає зусиль на своїх фронтах задля того, щоб і наші нащадки святкували Різдво з його ритуалами, дивами і сюрпризами!


Anastasiia

Hyvää joulu!


Ніка

Дякую усім, хто так старанно працював над проєктом ❤ Цьогорічне Різдво не несе той дух свята до якого я так звикла з дитинства, але ви нагадали про його магічність.


Tati Nemyrovska

Дякую за цікаву виставку і знання. З радістю послухали колядки, доторкнулись до наших традицій аби далі нашим діткам доносити правдиву інформацію та передавати традиції на много віків.


Oleksandra

Неймовірно важливий, пізнавальний, особливий проєкт, що з головою занурює в історію Різдва. Краса для очей, вух і серця. Хочеться дякувати безкінечно. Дякую! Щасливого Різдва!

#StandWithUkraine

Ми точно знаємо, Україна переможе. Та кожен з нас може наблизити цей день, фінансово підтримавши Збройні сили України.#ArmUkraineNow, адже навіть Святому Юрію Змієборцю знадобилась зброя, щоб подолати дракона.

Made with