Українське Різдво

Сьогодні для українців Різдво набуває нових сенсів. Це свято світла попри темряву війни. Це свято єдності на будь-яких відстанях. Це свято любові попри щем від втрат. Це свято вдячності усім тим, завдяки кому життя триває.
Сподіваємося, цей проєкт збудить ваші найтепліші спогади про Різдво, ви згадаєте смак найсмачнішої у світі куті, яку готувала бабуся. Почуєте колядку, що миттю повертає вас у дитинство. Відчуєте затишок, що теплом зігріває зсередини. Наша подорож охопить різні сторінки історії, відкриє добре відоме і дещо незнане про українське Різдво. Рушаймо!

Різдво — це уособлення світла, а єдиний спосіб його отримати — це дарувати.Ми створили «Сторінку світла» аби ви могли поділитись сяйвом своїх спогадів та вражень з іншими.


Mira

It was amazing!!! So inspiring!!! Thank you for doing such incredible job!!! For keeping and collecting information about our culture and traditions!!! Super modern, interesting and so beautiful!! Дякуємо!!!🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻


Анна

Дуже дякую за цей проєкт. Хоча моє дитинство прийшлось на радянські часи на Чернігівщині, пам'ятаю ці чарівні слова "вертеп", "різдвяна зірка". Хоча на той час ніколи їх не бачила. Але голос моєї бабусі, яка співала різдвяні пісні і колядки звучав так загадково. Слухаючи тут ці пісні, згадалось і смаки різдвяних страв з печі, і те, як мама заздалегідь збирала мілкі гроші і цукерки для дітей колядників, і розсипану пшеницю.... Як прекрасно, що попри все, тоненька ниточка традицій збереглась і зараз більше і більше відновлюється. Щасливого Різдва. Слава Україні!


Юля

Дуже хочеться, щоб такий радісний час був у кожної людини в будь-якій точці України! Щоб традиції передавалися й далі, а найбільшим нещастям була страва, яка ще не встигла допектися, а вже гості прийшли. Дякую всім, хто докладає зусиль на своїх фронтах задля того, щоб і наші нащадки святкували Різдво з його ритуалами, дивами і сюрпризами!

Illustration

Над проєктом працювали

Ідея та концепція, дизайн і верстка онлайн-експозиції, кураторка проєкту:Юлія Новосельцева
Дослідження і тексти розділів «Народження світу», «Народження Бога», «Культ предків», «Різдвяний простір», «Заборонене Різдво»:Мирослава ВертюкЯрослава Музиченко
Дослідження і текст розділу «Смак українського Різдва»:Олена Брайченко (ЇZHAKULTURA)
Дослідження, текст та добір фольклорних матеріалів для розділу «Звук українського Різдва»:Мирослава ВертюкІрина ДанилейкоГанна Пеліна
Переклад:Катерина Демерза
Літературне редагування:Юлія Патлань
Науково-фондовий супровід:Тетяна ПошивайлоВікторія Куцурук
Фотографи:Богдан ПошивайлоЮлія ОстроушкоАнастасія Телікова
Анімація:Іван Терещенко
Проєкт створено за підтримки Weblium

#StandWithUkraine

Ми точно знаємо, Україна переможе. Та кожен з нас може наблизити цей день, фінансово підтримавши Збройні сили України.#ArmUkraineNow, адже навіть Святому Юрію Змієборцю знадобилась зброя, щоб подолати дракона.

Made with